Jakob

GreenSolutions

Ekologizace získala s Jakobem GreenSolutions novou dimenzi.

Jakob Rope Systems má více než 30 let zkušeností a je partnerem k realizaci nákladově efektivního a krásného ekologizace, které přináší ekonomické a ekologické výhody. Profesní a účelné ekologické fasády, které jsou funkční i estetické, vyžadují pečlivé a promyšlené plánování. K tomu jsou ideální lanové systémy a sítě z nerezové oceli. Nakonec ekologizace, která kombinuje ekologii a estetiku ideálním způsobem, je dobře přijímaným prvkem, který může zvýšit akceptaci a hodnotu vlastnosti.

Řada GreenSolutions se skládá ze tří kategorií, které splňují rozdíly v ekologizaci projektů podle jejich velikosti, složitosti a požadavků.

Drátěná lana jsou schopna absorbovat tahové síly velmi dobře, snadno se s nimi manipuluje a jsou nákladově efektivní. Vyznačují se širokou škálou architektonických aplikací. Ocelové kabely od Jakob Rope Systems se nacházejí v projektech od zavěšení kabelů a ekologizace fasád až po výplně balustrád. Kabely z nerezové oceli nevyžadují téměř žádnou údržbu a udržují svůj vzhled po dlouhou dobu. Díky tomu jsou také ideální pro dekorativní použití.

Kvalita našich výrobků z lan odpovídá našemu servisu. Nabízíme poradenství a podporu ve všech fázích vašeho projektu, od inženýrství a statiky po instalaci a údržbu lanových a kabelových konstrukcí.

Řešení ekologizace na míru

Společnost Jakob Rope Systems nabízí kompetentní a komplexní produkty a služby pro realizaci rozsáhlých ekologických projektů, jako jsou zelené stěny nebo zelené mrakodrapy. Naše nerezová lana, nerezové sítě Webnet a příslušenství se používají v projektech ozelenění po celém světě.

Naše zkušenosti a dlouholetá spolupráce s krajinnými architekty a odborníky na ozelenění nám pomáhají najít nejlepší koncept ozelenění pro váš projekt. Plánujeme a navrhujeme nosnou konstrukci, dodáváme nerezová lana a sítě a zajišťujeme odbornou instalaci a údržbu.

GreenKit

GreenKit je kompletní sada kabelů, distančních prvků a příslušenství pro tvorbu krásných ozelenění. Sada GreenKit nabízí mnoho zeleně za málo peněz: kabely a distanční prvky jsou vyrobeny z nerezové oceli pro námořní použití. Kvalitní materiály a výroba zaručují dlouhou životnost a úspěšnou podporu vašeho ozelenění v interiéru i exteriéru.

GreenGuide

GreenGuide představuje lehkou konstrukci v kombinaci s atraktivním designem. Je vhodný pro všechny typy lezců. Systém je modulární a lze jej přizpůsobit měřítku vašeho projektu. Nabízí velmi kvalitní díly a velkou flexibilitu v designu při velmi nízkých nákladech.

Systém GreenGuide lze instalovat jako jednoduché lano nebo jej pomocí vodorovných tyčí proměnit v mřížoví libovolné velikosti. GreenGuide je k dispozici jako kompletní sady včetně potřebných distančních prvků a montážních dílů. Délku kabelových sestav lze volit libovolně

GreenTrellis

GreenTrellis je modulární mřížový systém přizpůsobený pro částečné a velkoplošné ozelenění, zejména na betonových stěnách. Vodorovná tyč spojuje svislá lana a nabízí vyšší stabilitu a snadnější instalaci. Přidáváním vodorovných tyčí lze vytvářet mříže podle potřeby projektu a požadavků rostlin. Bezpečnostní mechanismus chrání kabely a nosnou konstrukci před přetížením v důsledku příliš velké hmotnosti rostlin, větru, sněhu nebo jiného zatížení.

Systém GreenTrellis je vhodný pro mnoho druhů popínavých rostlin. Dodává se jako sada se všemi potřebnými díly pro montáž.

Webnet

Nerezové drátěné pletivo Webnet je ideální pro středně velké až velké ozeleněné mříže. Jeho atraktivní design se snoubí s jeho účinností. S odpovídajícími distančními prvky a spojovacími díly tvoří síť modulární systém, který lze snadno a efektivně přizpůsobit velikosti vašeho projektu. Průměr kabelu a otvor sítě jsou speciálně přizpůsobeny popínavým rostlinám a jejich typickému zatížení na fasádách.

Síť Webnet je konstrukčním řešením pro husté ozelenění. Je zajímavý zejména pro architektonicky zajímavé a funkční ozelenění. Husté pokrytí rostlinami může pohlcovat hluk a znečištění, bojovat proti efektu městského tepelného ostrova tím, že poskytuje stín a odpařovací chlazení, a zároveň vytváří prostředí pro hmyz.

Webnet Frames

Rámy Webnet kombinují výhody sítě Webnet pro ekologizaci se snadnou instalací. Rámy Webnet jsou profily z nerezové oceli s předinstalovanou sítí Webnet, díky níž je instalace rychlá a snadná. Rámy standardních rozměrů jsou cenově výhodné a snadno použitelné, zatímco rámy vyrobené na míru se dokonale přizpůsobí vašim potřebám. Průměr kabelu Webnet a otvor v síti je dokonale přizpůsoben potřebám popínavých rostlin.

Kombinací rámů Webnet Frames s květináčem je možné ozelenit stěny nebo fasády až do výšky tří metrů. Rámy Webnet jsou ideální pro vytváření menšího ozelenění na jednotlivých místech a nabízejí širokou škálu designových možností.

Dokumenty ke stažení a náhledu

Videa

GreenSolutions – Rámy

Video vysvětluje instalaci systému Webnet rámy pro ozeleňování.

GreenSolutions – Webnet

Video vysvětluje instalaci systému Webnet.

GreenSolutions – GreenTrellis

Video vysvětluje instalaci sady GreenTrellis.

GreenSolutions – GreenGuide

Video vysvětluje instalaci sady GreenGuide.